Świetlica | Strona Arkony

Świetlica

Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku

w godzinach od 6.30 do 17.30

 

Celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki przed i po lekcjach w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Staramy się stworzyć warunki do wypoczynku, relaksu, zabawy i odrabiania zadań domowych.

Dbamy o to, żeby dzieci czuły się w świetlicy dobrze i bezpiecznie, miały okazję nawiązać dobre relacje z kolegami, a także wychowawcami, a tym samym łatwiej adaptowały się w szkole.

Wyposażenie sali przystosowane jest do charakteru prowadzonych w nich zajęć. Oprócz stolików, przy których dzieci odrabiają prace domowe oraz odbywają się zajęcia plastyczne i zajęcia z wykorzystaniem gier planszowych, znajduje się kącik zabaw. Sala wyposażona jest również w sprzęt multimedialny, RTV itd.

W okresie letnim dzieci mają możliwość korzystania z ogrodu gdzie czekają na nich takie atrakcje jak boisko trawiaste do piłki nożnej, boisko do koszykówki, potężny drewniany zamek o powierzchni 150 metrów, basen, huśtawki, stoły do ping ponga, piłkarzyki, trampolina, duże szachy ogrodowe, basen z ciepłą i zimną wodą, ,rowerki, hulajnogi i wiele, innych atrakcji, a to wszystko wśród pięknych kwiatów i drzew.