Jazda konna dla klasy I | Strona Arkony

Jazda konna dla klasy I

Słońce, słońce… konie!

Dnia 17 maja klasa I wybrała się na wycieczkę do stajni w Maciejkowicach. W czasie pobytu w stajni „Trial” (ul. Antoniów 1 – na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej) była piękna, iście letnia pogoda.

Na początku Delfiny wybrały się w odwiedziny do dzika Bercika, którego można było pogłaskać. Później dzieci wysłuchały wykładu na temat zasad bezpieczeństwa w czasie zajęć z wykorzystaniem koni. Instruktorki jazdy konnej p. Klaudia Langer i p. Iza Langer oprowadzały dzieci na Dżingusiu oraz Norgii. Chętne maluchy mogły pobierać naukę czyszczenia i karmienia kucyków Azy i Agi. Wycieczka pełna była głosów zaciekawienia i zadowolenia.

Konie, które pracowały z pierwszakami będzie można ponownie spotkać w czasie pikniku. Jeśli jednak ktoś bardzo chce wybrać się do stajni już teraz, może kontaktować się z p. Klaudią Langer telefonicznie pod nr tel. 510-836-470. Serdecznie polecamy! Jednocześnie dziękujemy Wychowawczyni p. Klaudii Kułaczkowskiej za zorganizowanie tej skąpanej w słońcu przygodzie z końmi.