Mundurki | Strona Arkony

Mundurki

Mundurki w szkołach „ Arkony”

Szkolne mundurki od 25 lat tworzą naszą tradycję i zewnętrzny wizerunek, uczniom dają poczucie przynależności do szkolnej wspólnoty, ponieważ niezależnie od wieku: od ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej do ostatniej gimnazjum- wszyscy czują się członkami jednego zespołu, który zawsze i wszędzie daje każdemu poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Jednocześnie mundurki zobowiązują do wzorowego i odpowiedzialnego zachowania w szkole i w innych miejscach publicznych, do godnego reprezentowania swojej klasy i szkoły.

Noszone na mundurkach godła: Polski i Szkoły, odznaczenia i  odznaki nominacji stopni i sprawności dają poczucie dumy bycia Polakiem i uczniem naszej szkoły, dumy z osiąganych wyników i umiejętności.

Jednolite ubiory zrównują statusy majątkowe Rodziców i opiekunów, liczą: się schludna prezencja i dbałość o estetykę mundurku.

               1. Mundurek galowy Prywatnej Szkoły Podstawowej „ Arkona” stanowi  marynarka lub żakiet koloru morskiego z naszytym herbem szkoły na lewej górnej kieszonce, krawat wzoru „Arkony” z wyhaftowanym herbem szkoły, długie lub krótkie czarne spodnie, u dziewcząt spódnica. Na lewej klapie marynarki można nosić odznakę zdobytego stopnia „ Arkony”

               2.Mundurek galowy  Gimnazjum „Primariusa” stanowi  marynarka lub żakiet koloru granatowego pozostałe elementy  jak w pkt. 1.

              3. Mundurek połowy dla uczniów uczestników obozów, wycieczek, biwaków, zajęć terenowych: długa bluza typu wojskowego koloru moro z naszywkami godła Polski, Szkoły i odznaczeniami  stopni „Arkony” na pagonach.

              4.Koszulka sportowa koloru chabrowego z wyszytym godłem szkoły  ( arkonka).

               5.Chabrowy polar z wyhaftowanym herbem szkoły.