Półkolonie w Arkonie | Strona Arkony

Półkolonie w Arkonie

Program półkolonii letnich w Arkonie 17-21 lipiec (I tydzień)

 

Poniedziałek 17.07- zbiórka w szkole o godzinie 8.00, zapoznanie się uczestników półkolonii, omówienie regulaminu oraz programu. W pierwszym dniu planujemy mini festyn, gry i zabawy integracyjne (w szkolnym ogrodzie wata cukrowa, popcorn, niespodzianki rzeczowe, dmuchaniec). Kąpiele w basenie i jacuzzi, strzelnica sportowa.

 

Wtorek 18.07- zbiórka w szkole o godzinie 8.00, wycieczka do Zoo i Wojewódzkiego Parku Śląskiego. Przejażdżki rowerowe na terenie Siemianowic Śląskich. Plener plastyczny z Panem Waldkiem.

 

Środa 19.07- zbiórka w szkole o godzinie 8.00, wyjazd na kręgle. Kąpiele w basenie i jaccuzi. Na terenie szkolnym mini festyn piracki, wojnę na wodę ( karabinki, pistolety wodne, balony na wodę itd.) oczywiście kąpiele w basenie z zimną i ciepłą wodą, plażowanie. Przejażdżki rowerowe. Nauka gry w tenisa ziemnego.

 

Czwartek 20.07-zbiórka w szkole o godzinie 8.00 następnie wyjazd do Boguchwałowic nad Zalew Przeczycko-Siewierski na żagle. Na miejscu przewidujemy zajęcia na optymistach, surfing, kajaki, rowerki wodne. Rozpoczęcie gry terenowej, podczas której uczestnicy będą przez dwa dni starać się odnaleźć ukryty skarb piratów. Nocleg pod namiotami dla chętnych uczestników.

 

Piątek 21.07-zbiórka w szkole o godzinie 8.00 następnie kolejny wyjazd na żagle, dokończenie terenowej gry pirackiej, wspólne gry i zabawy w wodzie i plażowanie. Planowany powrót całej grupy ok. 16.00.

 

Program półkolonii letnich w Arkonie 24-28 lipiec (II tydzień)

 

Poniedziałek 25.07. - zbiórka o godzinie 8.00. Wizyta ekipy Pana Korka, wspólne doświadczenia i eksperymenty. Kontynuacja nauki gry w tenisa ziemnego.

 

Wtorek 26.07. - zbiórka o godzinie 8.00. Wyjazd do Ogrodzieńca. Pobyt w Parku Doświadczeń i Parku Rozrywki. Zjazdy na torze saneczkowym.

 

Środa 27.07. - Wyjazd nad Zalew Przeczycko-Siewierski, kontynuacja zajęć wodno-sportowych ( kajaki, rowerki wodne, jachty Optymist,) Powrót pod szkołę ok.16.00.

 

Czwartek 28.07-  zbiórka o godzinie 8.00. Planujemy również nocleg w szkolnych domkach campingowych, dyskotekę i projekcje filmu z wynajętego „kina pod chmurką „( ekran 3x8 m.) Dalszy ciąg nauki gry w tenisa.

 

Piątek 29.07-zbiórka o godzinie 8.00. Czas wolny na terenie szkoły, strzelnica sportowa, zjazd linowy itd. Zajęcia w szkolnym basenie. Zakończenie półkolonii, dzieci odbierają rodzice o godzinie 16.00.

 

Dodatkowe informacje dla rodziców.

 

Opłata za dwa tygodnie półkolonii dla uczniów z Arkony 600,- złotych. Szkoła w ramach opłaty zapewnia:

- drugie śniadanie oraz obiad, napoje (w trakcie dłuższych wycieczek prosimy spakować dzieciom napoje i śniadanie do plecaków)

- przewóz szkolnymi busami

- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogów( szkoła otwarta od 7.00 godziny)

- wszystkie wstępy i opłaty

- dostęp do sprzętu sportowego i dydaktycznego w bazie szkolnej oraz nad Zalewem Przeczycko-Siewierskim

-zajęcia w grupach ( dlatego ważna jest informacja o wieku dzieci)

W razie pytań prosimy o kontakt z Panem Olkiem 730 474747.

Uwaga! Program półkolonii może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych