Półkolonie w szkole. | Strona Arkony

Półkolonie w szkole.

https://www.youtube.com/watch?v=JCupTf7iZeQ

Obóz  w „ Arkonie „lipiec 2017

         Wypoczynek letni w „Arkonie” to dla naszych szkolnych dzieci i młodzieży wieloletnia tradycja. Pomimo, że wakacje i czas wolny od szkolnego dzwonka, sal lekcyjnych, tablic i klasówek nasi uczniowie chętnie przebywają w otoczeniu swojej szkoły w  „arkoniackim „ ogrodzie. Każdy, kto nas odwiedza – mówi: … „ po co wam wyjeżdżać do Grecji lub Włoch, jeżeli wy tutaj na Starym Bańgowie w Siemianowicach stwarzacie swój  śródziemnomorski klimat”. Ponad 200 unikalnych gatunków drzew i ozdobnych krzewów, kilka odmian palm, bananowców i oleandrów, wielobarwne rabaty kwiatów i replik antycznych rzeźb na ogromnej przestrzeni tworzy autentyczną atmosferę południowej Europy. Równo wystrzyżona trawa tylko  bardziej zielona, a najważniejsze, że wszystko na miejscu - dlatego nie trzeba  nigdzie się ruszać. Jeśli  dodamy: basen i naturalną szwedzką gorącą balię, ogromny plac zabaw i dużą kaskadową piaskownicą, dmuchaniec do skakania, trampolinę, huśtawki, tenis stołowy, piłkarzyki, strzelnicę, góralskie domki noclegowe, art. „Arkonikum”, krąg ogniskowy, kawiarenkę liczne leżaki i południowe słońce to wszystko  to co „ Arkoniacy „ lubią najbardziej. Dlatego tutaj też obozujemy u siebie w domu.  Nasza biało – czerwona  flaga codziennie  uroczyście wciągana na szkolny maszt i poranny apel rozpoczynała  kolejny dzień obozowego życia w „Arkonie”.

 Półkolonie w tym roku  trwały od 17 do 28 lipca. W obydwu turnusach łącznie wzięło udział 74 dzieci i 9 wychowawców. W trakcie obozu po apelu i śniadaniu do obiadu realizowano ciekawy i urozmaicony program między innymi:

- gry, ćwiczenia , zabawy , kąpiele wodne i słoneczne na terenie „ Arkony”,

- wyjazdy do ośrodka żeglarskiego w Przeczycach z nocowaniem pod namiotami,

- wyjazdy do kina  ,  ogrodu zoologicznego, Jury Krakowsko- Częstochowskiej

- wycieczki rowerowe  po najbliższych okolicach naszego miasta,

- zawody na strzelnicy, sportowe zajęcia na kortach tenisowych, gry i zabawy sportowe  na terenie szkoły,

- letnie nocne kino  z nocowaniem w góralskich domkach ‘”Arkony”,

- zajęcia , plenery plastyczne i wiele innych co warto obejrzeć na naszej „stronie”

            Po udanej  obozowej akcji letniej na Węgrzech i w „Arkonie” kolejny miesiąc przeznaczamy na szkolne  remonty, porządkowanie i przygotowania do nowego roku szkolnego 2017/2018 -już w zreformowanej 7-mio klasowej szkole  podstawowej oraz w dwóch klasach gimnazjalnych.

            Wkrótce kończą się letnie wakacje. Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim opiekunom, wychowawcom i instruktorom za wysiłek i zaangażowanie w realizacji naszych wakacyjnych pomysłów, dzieciom i młodzieży za bezpieczną zabawę, wspaniałe pomysły, dzielność i odwagę na obozowym szlaku, a także