Szkolny ogród | Strona Arkony

Szkolny ogród

Park „ Arkony”- niepowtarzalny ,bajkowy raj stworzony dla uczniów naszych szkół

Starą  zabytkową architektonicznie bryłę budynku szkolnego otacza  pięknie zaprojektowany kolorowy ogród, z paletą różnorodnych barw zieleni i kwiatów.

Wystarczy przekroczyć progi szkolnego budynku by znaleźć się w zaczarowanym świecie piękna i tajemnic przyrody.   Na ponad 0,5 ha przestrzeni odnajdujemy wspaniałe okazy starego ponad stu letniego drzewostanu głogów, dębów, klonów,  a także nowszych nasadzeń unikalnych ozdobnych krzewów, iglaków i sprowadzanych z daleka drzew iglastych. Od wczesnej, świeżo zielonej i  barwiącej się kolorami krokusów bratków, bzów, rododendronów, magnolii i azalii wiosny, przez pełne róż i hortensji lato, po złotą, mieniącą się odcieniami żółci, czerwieni , brązów i kolorowych owoców jesień - ogród naszej szkoły cieszy swoim urokiem i atmosferą naszych uczniów i absolwentów. Tutaj wszyscy czują się jak w innym zaczarowanym świecie. Dla dzieci i młodzieży to arkadia odpoczynku, relaksu zabawy, ale również daje okazję do wychowania i dydaktycznego poznania piękna i tajemnic przyrody.

Poza  piękną przyrodą unikalnym dopełnieniem stanowią z całego świata przywożone kamienie  minerały i zabytki historyczne.

Dodatkową atrakcją dla uczniów „ Arkony” jest ciekawy plac zabaw, ogromna piaskownica, pawilon warsztatów artystycznych: ceramiki i plastyki, warsztat techniczny, rekreacyjne tarasy z agorą i fontanną , staw z  rzecznymi kaskadami, basen, szwedzka  balia kąpielowa z ciepłą wodą, domki kempingowe dla ponad 25 uczestników obozów młodzieżowych, krąg ogniskowy i obiekty sportowe: do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i tenisa stołowego. Najważniejszym jest jednak duży plac apelowy z idealnie strzyżoną trawą, masztem flagowym i codziennie wywieszaną biało- czerwoną flagą narodową.